Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuality > Setkání vozíčkářů s žáky druhého stupně

Setkání vozíčkářů s žáky druhého stupněV úterý 8. listopadu nás navštívili pánové Štěpán Hyka a Vlastimil Fronk, aby se s žáky druhého stupně podělili o zkušenost, jak se žije po úrazu na invalidním vozíku.

Pro většinu dětí to bylo první setkání s paraplegiky, měly proto spoustu otázek – od dotazů, jak se člověk může vyrovnat s takovým zásahem do života, jak se máme k vozíčkářům chovat, až po otázky týkající se konstrukce a ceny vozíků.

Děti poslouchaly velmi pozorně a soustředěně. Výsledkem hodinového setkání bylo ujištění obou vozíčkářů, že ani těžkým úrazem život nekončí, ale postaví člověku do cesty nové výzvy, s kterými je třeba se poprat. Život je to nejdůležitější, co máme, a vždy stojí za námahu prožít ho co nejaktivněji. To nejdůležitější přišlo na úplný závěr: vše, co podnikáme, dělejme s rozvahou a zbytečně neriskujme.