Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuality > Prezentace Gymnázia Václava Hlavatého v Lounech

Prezentace Gymnázia Václava Hlavatého v LounechVe čtvrtek 10. listopadu 2022 měli žáci 8. a 9. třídy možnost vyslechnout si informace o studiu na lounském gymnáziu. Svou školu představily studentky Lucie Šebková a Markéta Čajová, bývalé žákyně naší školy.

Dívky podaly informace o exteriéru i interiéru budovy, o akcích, které škola pořádá, o úspěších studentů v soutěžích i o atmosféře školy a vlastních pocitech a zkušenostech.

Poradily, jak se připravovat na přijímací zkoušky a jak obstát při přechodu ze základní školy na gymnázium. Ubezpečily zájemce o studium, že všechny nástrahy a překážky se dají pílí a zodpovědnou přípravou zvládnout. Zdejší základní škola je připravila velmi dobře a mezi dětmi z lounských škol se nejen neztratí, ale patří mezi nejlepší studenty gymnázia.

 

Karolína Kučerová

Filip Pecinka