Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuality > Přednáška o kyberšikaně

Přednáška o kyberšikaněDatum konání:
3.5.2024

Přednáška o kyberšikaně - viděno očima dětí

V pátek 3.5. 2024 jsem se zúčastnila přednášky o kyberšikaně. Přijeli k nám do školy pán a paní z městského úřadu v Lounech.

Ti nás poučili o tom, jak může být internet zrádný a nebezpečný. A že používáme jen malou vrstvu internetu, která je ještě docela bezpečná.

Říkali také, že internet se pojí s teorií ledovce. Protože u ledovce, stejně jako u internetu, vidíme jen malou část z celku.

Dokážete si to představit, někteří používáme třeba osm sociálních sítí, a to je jen velmi malé procento z celého internetu a v tu chvíli vypadá úplně obrovský. Ptali se nás i na to, kolik hodin denně zhruba používáme sociální sítě.

Většina odpověděla tak dvě a půl hodiny denně stejně jako já. A jako skoro každá přednáška to skončilo dobrovolným anonymním testíkem.

(Bětka Strachotová - 6.třída) 

 

V pátek 3.5. jsem se jako žákyně 6. třídy zúčastnila přednášky o kyberšikaně. Přijeli pán a paní z městského úřadu v Lounech. Přednáška trvala dvě hodiny. Většinu informací už jsem znala, ale nejvíce mě zaujalo to že zhruba 5% internetu je bezpečná část, ale ještě více mě zaujalo, že když píšeme nebo komunikujeme na tak zvaném dark webu může to být trestné. Mně se přednáška líbila a také si dávám větší pozor kde, nebo s kým si píši. (Eliška Peterková - 6.třída)

kyberšikana-prevence2024a.jpeg
kyberšikana-prevence2024b.jpeg