Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuality > Naše družstva uspěla ve znalostní soutěži Mini Globe Games pořádané Gymnáziem Kadaň

Naše družstva uspěla ve znalostní soutěži Mini Globe Games pořádané Gymnáziem KadaňLetošní terénní ekologické soutěže Mini Globe Games, které tradičně pořádá Gymnázium Kadaň, se zúčastnila naše dvě družstva:

  1. Mladší - 7.třída - Marie Honová, Lucie Jančušková a Anna Šampalíková
  2. Starší - 9.třída - Karolína Kučerová, Filip Pecinka a Jiří Strachota

https://www.gymka.cz/2023/06/07/zlaty-14-rocnik-mini-globe-games/

 

Letošní ročník byl pro nás velmi úspěšný! Podrobnosti si přečtěte níže:

Dne 06.06.2023 se naši žáci 2.stupně již tradičně zúčastnili 14.ročníku chemicko-fyzikální soutěže pořádanou gymnáziem v Kadani Mini Globe Games. Na tuto akci se sjelo několik škol a gymnázií z Ústeckého kraje a naše škola nebyla výjimkou, když vyslala ryze dívčí tým do mladší kategorie a smíšený tým do kategorie starších. Letošní téma soutěže byly obnovitelné zdroje energie, což pro naše soutěžící nebylo úplně vyhovující. Naši studenti museli překonat řadu testů a chytáků, museli rozeznat typy žárovek, určit druhy energie, zapojit elektrický obvod, poznat jednotlivé svaly člověka či vyjmenovat výhody a nevýhody obnovitelných zdrojů. Do toho jim moc nepřálo počasí, které bylo v tamním parku obzvlášť deštivé. O to víc nás překvapil jejich finální výsledek. Náš ryze dívčí tým obsadil fantastické 3.místo, když porazili například nebezpečné týmy z Loun a domácí Kadaně. Stvrzení našeho úspěchu zajistil i náš starší tým, který ve stejném složení jako minulý rok obsadil čtvrtou příčku, čímž vylepšil loňský výsledek o jedno umístění. Letošní ročník byl tedy z naší strany tím nejúspěšnějším v historii této soutěže a doufáme, že tento fakt potvrdíme i v následujících ročních této vzdělávací akce. 

text: Filip Pecinka, 9.třída

 

Gratulujeme našim děvčatům ke krásnému 3.místu ve vyrovnané konkurenci.

miniglobe games 2023.jpg