Úvod > O škole > Akce školy > Terénní praxe 2023 - Máchovo jezero a okolí

11.6.2023
Datum ukončení:
15.6.2023

Letošní červen jsme na Terénní praxi vyrazili poprvé k Máchovu jezeru. Bohatou fotogalerii najdete na tomto odkazu:

FOTOGALERIE

První den nás čekalo pouze postavení stanů v kempu a první osvěžení v Máchově jezeře. Druhý den, v pondělí, jsme po turistických cestách obešli celé jezero, což vydalo celkem asi na 16 km chůze, a přitom jsme si také vyzkoušeli koupání na hlavní pláži.

V úterý nás totiž čekala pěší túra na hrad Bezděz, což je od Máchova jezera opravdu pěkný pěší výlet. Počasí nám celkem přálo a neodradila nás ani přeháňka deště. Ve středu jsme v Doksech navštívili Památník Karla Hynka Máchy, kde jsme si mohli prohlédnout různé pamětihodnosti spojené s tímto slavným českým básníkem. A poslední večer si mohli dobrovolníci vyzkoušet batikování triček, nebo využít barevné fixy na textil a své triko si vyzdobit. Po celou dobu jsme si v kempu vařili, když byla volná chvíle, mohli jsme vyzkoušet několik sportovních aktivit - od volejbalu až po badminton.