Úvod > O škole > Akce školy > Přednáška a výstava hub v Zichovci

Přednáška a výstava hub v Zichovci

Na začátku října se žáci 4.-6. třídy zúčastnili přednášky o houbách, která se konala jako doprovodný program k výstavě hub v Zichoveckém pivovaru. Jak to všechno probíhalo, to nám popsal naši šesťáci:

Martin Roflík:

V pondělí 2.10 2022 jsme šli do Zichovce na exkurzi hub. Exkurze se konala v pivovaru na Zichovci. Měli tam kolem

170 hub. Byl tam jeden mykolog, který nám říkal zajímavosti o houbách. Např. že bez hub by nebyl život na zemi nebo

alespoň ne tak jak ho známe. Celá tato přednáška trvala asi tak hodinu. Prodávali tam tři různá pexesa jedno s jedovatými houbami, druhé s chráněními houbami a třetí s léčivými houbami. A také kalendář a jednu knihu o houbách.

Eliška Peterková:

Dne 2.10. šla 4. 5. a 6. třída na Zichovec, na exkurzi hub. Cesta přes Žerotín a lesík trvala asi jednu a půl hodiny. Šli jsme do Zichovsckého pivovaru kde už na nás čekal mykolog Jaroslav Malý. Měl pro nás připravené různé zajímavosti a obrázky o houbách. Povídal nám o houbách jedlých, nejedlých, jedovatých a léčivých.  Exkurze byla velice zajímavá, ale také naučná. Cestou do školy jsme šli do obchodu, kde jsme si mohli něco koupit.