Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Naši starší žáci se zúčastnili vědomostní Ekologické soutěže v Kadani

Naši starší žáci se zúčastnili vědomostní Ekologické soutěže v KadaniV úterý 07. 06. 2022 jsme se společně vydali na speciální týmovou soutěž Mini GLOBE Games do Kadaně. Stejně jako každý rok, i letos se pořadatelství ujalo tamější gymnázium. Naše škola zde měla dokonce dvojnásobné zastoupení, a to jak v kategorii mladších (6.-7.třída), tak v kategorii starších (8.-9.třída) soutěžících.  

Nesmírně nervózní a natěšení jsme dojeli na místo, kde jsme již od samého začátku museli jednat hlavně rychle a přesně. Na startu jsme obdrželi od vlídných studentek plánek našich stanovišť, harmonogram jednotlivých časů a orientační mapku, podle které jsme se orientovali parkem, kde se celá akce odehrávala. Poté se naše cesty se spolužačkami nižšího ročníků rozdělily a náš nezkušený tým se musel spolehnout už jen sám na sebe...  

Po počáteční nervozitě jsme se překvapivě každým stanovištěm postupně zlepšovali a začali jsme se perfektně doplňovat. A to i přes to, že zde nebyly vůbec jednoduché disciplíny! Poznávání stromů, práce s buzolou, doplňování anglických slovíček, významné události s letopočty či měření teplot, prostě od každého tématu alespoň trošek. My jsme ovšem těžili hlavně z perfektní spolupráce na každém stanovišti, což vlastně ocenili i samotní pořadatelé. Když jsme si tedy mohli odškrtnout poslední desáté stanoviště, měli jsme z toho velmi dobrý pocit. 

To, že nás naše snaha a píle vynese až na velmi pěkné páté místo, jsme opravdu nečekali a byli jsme velmi spokojeni, protože jsme si dokázali, že se můžeme rovnat téměř komukoliv. Naše kolegyně z mladší kategorie obsadily čestnou čtrnáctou příčku. 

My jsme si tuto zajímavou zkušenost velice užili, děkujeme pořadatelům a náš dík si zaslouží i paní učitelka Radimská, která nám tuto soutěž představila, a my doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příští rok. 

Žáci 8.třídy (Filip Pecinka, Karolína Kučerová a Jiří Strachota)