Úvod > O škole > Akce školy > McDonald's cup 2023

McDonald's cup 2023

Ve středu 26. dubna jsme se s vybranými žáčky prvního stupně vydali do Loun na fotbalový stadion, abychom reprezentovali naši školu na největším školním fotbalovém turnaji v Česku. Děti se u autobusu sešly v plném počtu a jejich neskrývané nadšení a příslib příznivého počasí naznačovaly, že nás čeká pěkný den. Po příjezdu do Loun k sokolovně jsme se v rámci rozcvičky svižnou chůzí přesunuli na místo konání, kde nám byla přidělena vyhřívaná šatna a přípravy tedy mohly začít. Někteří se s kompletní fotbalovou výstrojí setkali poprvé v životě, a tak přišly i úsměvné chvilky, kdy si děti vzájemně radily, jak například nasadit holenní chrániče a nechyběla ani debata, zda patří pod štulpny nebo přes... Dramatický okamžik nastal ve chvíli, kdy došlo na rozdělování dresů... Většina chlapců chtěla být Ronaldo nebo Neymar... Dívkám naštěstí bylo číslo přiděleného dresu naprosto lhostejné...Ufff.

Po oficiálním zahájení mohla jednotlivá fotbalová klání konečně začít. Pan učitel sestavil týmy do obou vyhlášených kategorií - mladší žáci ze 2. a 3. tříd a starší žáci ze 3. a 4. tříd. Obě kategorie byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech až pěti týmech, kde se utkal každý s každým.... Ze skupin postoupila dvojice s nejlepším skóre. Vítězové semifinálových zápasů se nakonec utkali o vítězství. Ačkoliv se nám nakonec nepodařilo umístit se na medailových pozicích, rozhodně dali naši mladí do hry veškeré úsilí. Naše týmy tvořené vyrovnaným poměrem chlapců i dívek rozhodně nenechaly zkušeným a téměř výhradně chlapeckým partám výhru zadarmo.
Po slavnostním vyhlášení si naši sportovci vychutnali zaslouženou sladkou odměnu, která jim opět dodala energii, a tak při zpáteční cestě na autobus nic nebránilo naplno si užít liduprázdné dětském hřiště.
Už teď se těšíme na příští ročník tohoto slavného turnaje, kde už ale nebudeme žádní nováčci.