Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Královskou cestu v Praze si prošli žáci osmé třídy

Královskou cestu v Praze si prošli žáci osmé třídyKrálovská cesta

V úterý 3.5.2022 se naše osmá třída rozhodla vydat na Královskou cestu do hlavního města České republiky Prahy. Naši osmáci, kteří před tímto naučným výletem neměli s pražskými památkami téměř žádné zkušenosti, nyní viděli řadu českých pokladů a zjistili o nich plno zajímavých informací.

Cesta začínala u Prašné brány a Obecního domu, který mimo jiné sehrál důležitou roli v historii Československé republiky. Obdivovali jsme skvosty této secesní památky. Naše cesta pokračovala Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí s ohromujícím a krásným pražským orlojem. K naší smůle jsme bohužel nespatřili dvanáct apoštolů, kteří se každou celou hodinu míhají v oknech orloje. Dále jsme pokračovali Karlovou ulicí na nejznámější most České republiky, Karlův most. Zaujalo mě, jaké bylo datum začátku stavby tohoto mostu. Bylo to 9.7.1357 5:31, což jsou pouze lichá čísla.

Poté jsme přešli na Malou Stranu a kolem barokního skvostu, chrámu sv. Mikuláše, jsme pokračovali do kopce Nerudovou ulicí na největší hradní komplex světa, Pražský hrad. Na Pražském hradě mě nejvíce zaujal chrám sv. Víta. Ani byste nevěřili, jak moc je tento posvátný chrám ohromný. Na závěr, jako sladkou tečku, jsme se podívali na baziliku sv. Jiří. Tato románská perla je jedna z nejstarších památek celé České republiky! Pro mě byla vskutku nádherná.

Po tomto ohromujícím zážitku jsme sešli po Starých zámeckých schodech ke stanici metra a s novými znalostmi jsme se vydali na cestu domů.

Filip Pecinka, 8.třída