Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Červen byl pro prvňáčky plný zážitků

Červen byl pro prvňáčky plný zážitkůČerven plný zážitků

Během června toho naši prvňáčkové zažili více, než dost. Červen nám začal jak jinak, než oslavou Mezinárodního dne dětí. A jak jinak si ho užít, než spoustou zábavy a zážitků. Na tento den na děti čekalo spoustu dovednostních a vědomostních soutěží a úkolů. Jako odměnou a památkou pro děti byl diplom a medaile s vlastní fotografií.

Dále nás čekala v rámci prvouky návštěva kravína v Žerotíně. To vše doprovázené bohatým a zajímavým výkladem i s názornou ukázkou ručního a strojního dojení.

Aby toho všeho nebylo málo, tak naši prvňáčkové jsou už čtenáři. A jak jinak se stát správný čtenářem, než slavnostním pasováním na čtenáře, kterým každý prvňáček prošel.

A aby nezůstalo jen u učení, tak za sebou máme dva krásné a vydařené výlety. Jedním z nich byla naučná exkurze ve skanzenu Třebíz, kde nám bylo ukázáno, jak se dříve žilo a hospodařilo v několika starých staveních. Na chvilku se každý z nás stal ať už sedlákem, selkou, čeládkou nebo ševcem.

A dalším krásným výletem byla Dračí cesta v Březně u Chomutova. Cesta byla plná stanovišť s úkoly, které děti plnily a na závěr za jejich splnění dostal každý krásný dárek.

Věřím, že z každé konané akce si děti odnesly spoustu skvělých zážitků a vzpomínek. A už teď se určitě těší na spoustu dalších společných zážitků a přemýšlejí, co podnikneme příště.

Fotky si můžete prohlédnout po rozkliknutí fotogalerie

https://www.zspanenskytynec.cz/fotogalerie/cerven-plny-zazitku

https://www.zspanenskytynec.cz/fotogalerie/vylet-do-chomutova-1trida