Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuality > Přednáška o kyberšikaně žáky druhého stupně

Přednáška o kyberšikaně žáky druhého stupněO přednášce na téma Kyberšikany napsali krátkou zprávu dva naši žáci.

 

PŘEDNÁŠKA O KYBERŠIKANĚ 

V červnu 2022 jsme měli u nás ve škole přednášku o kyberšikaně a bezpečném chování na internetu. Informace nám předával praporčík Kamil Marek. Přišlo mi velice zajímavé, že se nás snažil co nejvíce zapojit do spolupráce. Měl pro nás přichystanou prezentaci a několik krátkých příběhů. Připomněli jsme si, že si máme opravdu promýšlet, co zveřejníme na internet a nemáme si psát s cizími lidmi. Pokud přijdeme do styku s nějakou obětí šikany, nemáme jen hloupě přihlížet, ale nahlásit to nějaké dospělé osobě. Osobně jsem se nad určitými věcmi dost zamyslela a budu si dávat daleko větší pozor. Bohužel je smutné, co se v dnešním světě děje a jaké nebezpečí a rizika číhají na internetu. Ale jsem moc ráda za to, že nás od malička učí, jak se v dané situaci zachovat. 

Michaela Kopřivová (8.třída)

 

V červnu 2022 k nám přijel na přednášku o bezpečném chování na internetu pan praporčík Kamil Marek. 

Týkalo se to kyberšikany, stalkingu a podobných hrozeb, se kterými se můžeme setkat. Vyprávěl nám, jak se takovým situacím vyhnout a jak být v bezpečí na internetu (sociálních sítích). A taky se nás ptal na plusy a mínusy internetu, v čem je dobrý a špatný. Potom rozdával papíry s reálnými příhodami z různých zemí a ten kdo chtěl, mohl to přečíst. Nakonec jako pozornost každý dostal sešit, reflexní pásku a malou knížku s názvem ,,Řekni ne”. 

 Dominik Chotěborský (8.třída)