Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Beseda se spisovatelkami nám ukázala, jak vznikají knihy

Beseda se spisovatelkami nám ukázala, jak vznikají knihyVíte, co všechno se musí stát, než vznikne kniha? Naši školáci, od nejmenších z 1.třídy až po nejstarší deváťáky, již ano. Se vším je seznámily spisovatelky Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková. Jak to všechno probíhalo si přečtěte v příspěvcích našich sedmáků.

 

Dne 6.4. a 13.4.2022 naší školu navštívily spisovatelky Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková. Vyprávěly nám, jak jejich knihy vznikaly, a co to obnášelo. Tím nás zároveň poučily, jak se k nám knihy dostávají. Nadále vyprávěly o obsahu knih, které napsaly. Představily nám především svojí nejnovější knihu s názvem Hra o sen. Knihu psaly v době karantény, díky tomu ukázaly, jak probíhá křest knihy a s pomocí přátel natočily ukázku ke knize. Dozvěděly jsme se hodně o psaní knih a jejich zpracování. Nám se to MOC líbilo.
autorky: Romana Šebková, Pavlína Křížková, Agáta Čajová (7.třída)

 

Přednáška o knize: Hra o sen
Kniha byla o chudém chlapci Filipovi, který našel nástěnku v metru, na které bylo napsáno soutěž Tajný mecenáš. Když někdo tuhle soutěž vyhraje, tak se mu splní všechna přání.
NAPÍNAVÁ KNIŽNÍ REALITY SHOW PRO TY KDO SE RÁDI BOJÍ
Deset třináctiletých a více výjimečně nadaných dětí odjíždí do staré zapomenuté vily uprostřed divoké přírody byly vybrány do nové televizní reality show... 
Spisovatelky: Jarmila Vlčková, Pavlína Jurková
Žánr: Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno: 2020, Bambook
autor: Petr Andrašik, Miroslav Šarközi (7.třída)