Aktuální zprávy

Jak pracují naši nejmenší na kroužku keramiky?
28.01.2020 21:20 | V letošním roce máme dva kroužky keramiky. Pro 1.-2.třídu a pro větší děti ze 3. - 5.třídy. I ty nejmenší děti z 1.-2. třídy zcela samy vytváří první keramické kousky. Seznamují se s tím, jaký materiál je hlína, jak voní, jakou má strukturu a zároveň se učí chápat, že všechno má svůj čas. Třeba hlína. Děti by rády odnesly svoje výtvory nejlépe ihned, ale musí si počkat. Po zpracování hlíny, musí výtvory týden až dva týdny schnout, aby se mohly vypálit. Pak následuje další postup zdobení, a tí
Naši nejmenší si vyzkoušeli Stezku smyslů
27.01.2020 20:41 | Ve čtvrtek 23. ledna si děti z první, druhé a třetí třídy prošly Stezku smyslů. Na jednotlivých stanovištích zkoušely poslepu poznat hmatem několik předmětů, sluchem rozlišit pár zvuků, čichem a chutí pojmenovat připravené potraviny. Zrakem odhalily z obrázků oční klamy. Jak můžete sami na fotkách vidět, dětem se to moc líbilo a určitě poznaly, nakolik jsou pro nás všechny jednotlivé smysly důležité.
Vánoční slavnost 2019
20.12.2019 06:52 | Ve čtvrtek 19.prosince se v tělocvičně konala tradiční Vánoční slavnost doprovázená vánočním jarmarkem. Děti připravily bohatý program plný zpívání koled a vánočních písní, říkanek a scének. Jak to všechno dopadlo se můžete podívat v následující FOTOGALERII. Několik videí z vstoupení si můžete prohlédnout na školním facebooku.
Vánoční pečení v 1.a 3.třídě
18.12.2019 13:21 | Vánoce za dveřmi....máte již upečené cukroví???? My v 1. a 3. třídě ano. A jak to po celé škole vonělo... všichni by chtěli ochutnat. Není nad to, když si to děti zkusí samy.
Předvánoční čas v lese pro 1.až 3.třídu
18.12.2019 06:28 | Předvánoční čas využili naši nejmenší z 1. až 3.třídy k procházce na čerstvém vzduchu do Žerotína. Jen škoda, že si letos děti nemohly pohrát se sněhem.
Vánoční kabaret pro 2.třídu
13.12.2019 15:53 | Ve čtvrtek 12.prosince navštívila naše 2.třída představení Vánoční kabaret v lounském divadle. V rámci výletu se naši druháčci prohlédli vánoční strom na náměstí v Lounech a ohřáli se v kavárně lounské knihovny.
Úplně nová interaktivní učebna je k dispozici
05.12.2019 22:31 | Díky financování z evropských peněz můžeme plně využívat novou interaktivní učebnu se Smart tabuli a 24 počítači pro žáky. Učebna je připravena k využití napříč všemi ročníky, nejen k práci s interaktivní tabulí, ale také bohatou škálou výukových programů na počítačích. Modernizace techniky a navýšení počtu jednotlivých pracovních míst pro žáky byla opravdu zapotřebí.
Mikuláš ve škole 2019
05.12.2019 18:17 | Dnes nás jako každý rok navštívil Mikuláš, dva čerti i andílci v podobě našich deváťáků, kteří potěšili i děti ve školce. Letos Mikuláš donesl úplně zdravou nadílku - mandarinky a banány:)
Ve 2.třídě již používáme novou smart tabuli
27.11.2019 22:40 | Na konci listopadu nám přibyla ve 2.třídě interaktivní Smart tabule, která je už našim žáčkům plně k dispozici. Další Smart tabule bude brzy nainstalována i ve 3.třídě. Jsme rádi, že se nám daří doplňovat technické zázemí naší školy tak, abychom drželi krok s vývojem. Ale především také pro vaše děti, pro které je výuka s touto technickou pomůckou určitě zajímavější a zábavnější.      Interaktivní Smart tabule je vhodná nejen ke psaní, ale také k využití jakýchkoli digitálních výukových materiál
O včelách jsme se dozvěděli spoustu nových věcí
23.10.2019 17:56 | Ve čtvrtek 17.října jsme zažili příjemné dopoledne. Zapálený včelař František Fedor připravil pro žáky druhého stupně velmi zajímavou přednášku spojenou s prezentací o životě včel. Děti ocenily jeho příjemný projev, přizpůsobený věku žáků. Dozvěděli se velmi přístupnou formou mnoho zajímavého ze života včel a získali také cenné informace o včelích produktech. Takové zpestření výuky je žáky i učiteli vítané a získané informace si všichni budoujistě pamatovat.

NAHORU TISK

Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu