Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuality > Jak se dětem líbila exkurze do Microsoft Education?

Jak se dětem líbila exkurze do Microsoft Education?

Datum konání:

Microsoft -exkurze

Ve středu 15.listopadu vyrazili žáci 8.-9.třídy a děti z kroužku robotiky na exkurzi do sídla společnosti Microsoft v Praze.

Při exkurzi jsme se dozvěděli novinky, které si Microsoft připravil pro své uživatele – tedy hlavně využití umělé inteligence v překladech a tvorbě generovaných obrázků a fotek.  Dále pak využití Minecraft, nejen k programování, ale také ve výuce různých předmětů, což by naši žáci rozhodně uvítali.

Potom jsme si prohlédli vnitřní prostory. Nejvíce nás zaujaly různé odpočinkové zóny jako např. terasa nebo relaxační místnost s hudebními nástroji.

Děti se také dozvěděly, co je potřeba k tomu, aby jednou mohly třeba pracovat v takovéto firmě, nebo také to jakou pracovní dobu mají přímo v Microsoftu. A co naše děti nejvíce zaujalo? Odpovědi jsou vybrány z jednotlivých dotazníků, které žáci následně vyplnili ve škole.

Co tě nejvíce v Microsoftu překvapilo a zaujalo? Co jsi se dozvěděl/a ?

Osmáci:

Všechno - byla jsem jak Alenka v říši divů.

Že lidi, který tam pracují můžou pracovat odkud chtějí. Mají tam odpočinkové místnosti a nejvíce mě zaujalo, že nikdo nemá svojí kancelář.

Můžou pracovat kdy chtějí, výplatu mají za to, co udělají, ne za čas strávený v kanceláři.

Nejvíce mě zaujalo, že pracovníci mohou mít jakoukoliv pracovní dobu, a že mohou pracovat odkudkoliv. Dále mě také zaujala AI Bing a na Bingovi se mi nejvíce líbilo generování obrázků.

Dozvěděla jsem se, že Minecraft se používá i formou vyučování, a že ho má už spousta škol. Do té doby nevěděla, že Microsoft má tolik aplikací a her.

Nejvíce mě zaujalo, jak umělá inteligence dokáže vytvořit obrázek pomocí naší představy.

Angličtina už se nebere jako povinná, ale jako samozřejmá. Když se chci ucházet o místo v nadnárodní firmě musí mi být hned jasný, že budu angličtinu potřebovat.

Překvapilo mě, že když se někdo uchází o práci v Microsoftu, tak si ho firma dokonale prověří a vidí každý krok, co kdy udělal na internetu.

Microsoft-exkurze2023_01.jpg
Microsoft-exkurze2023_02.jpg